Netflix ne yapmak istiyor? Skandal diziyi ödüle aday gösterdi

Tüm dünyada çocuk istismarı (pedofili) içeren görüntüleri nedeniyle tepki çeken Türkiye'de de RTÜK'ün cezası sonrası yayından kaldırılan Minnoşlar (Cuties), 30. Gotham Ödülleri’nde En İyi Uluslararası Film dalında aday olarak gösterildi.

Netflix ne yapmak istiyor? Skandal diziyi ödüle aday gösterdi
13 Kasım 2020 - 13:40
Netflix’in sırtını yasladığı, yoğun şekilde tanıtımını yaptığı Minnoşlar (Cuties) filmi dünya çapında ciddi tepki çekmişti. Dünya genelinde çocukları cinsel obje haline getirdiği gerekçesiyle eleştirilen Minnoşlar (Cuties), 30. Gotham Ödülleri’nde En İyi Uluslararası Film dalında yarışmak üzere aday gösterildi. 

Türkiye'de de RTÜK'ün cezası sonrası katalogdan çıkarılan Netflix filmi Minnoşlar (Cuties) ile ilgili Netflix skandal bir açıklama yapmıştı. Küresel sapkınlık projesi Netflix, açıkça pedofili içeren film ile ilgili "Güçlü bir mesaj içeriyor. Herkese filmi izlemelerini tavsiye ediyoruz." diyerek açıkça "çocuk istismarına" sahip çıkmıştı.Bu açıklama kısa sürede Netflix’e ciddi sayıda abone kaybettirmişti. Bu tartışmaların ardından filmin yarışmada aday olarak gösterilmesi, yeniden gözleri Netflix’e çevirdi. 


CUTIES FİLMİNE EN İYİ YÖNETMEN ÖDÜLÜ VERDİLER

Film, Senegalli 11 yaşındaki Amy isimli bir kız çocuğunun hikâyesini anlatıyor. Amy, ailesinin geleneksel ve muhafazakâr yaşam tarzıyla, özgürlükçü komşuları ve onun dans grubunun sunduğu kaçış fırsatı arasında kalıyor.

Film bu yıl Sundance Film Festivali'nde Fransız-Senegalli yönetmeni Maimouna Doucoure'a dünya sineması dalında en iyi yönetmenlik ödülünü kazandırdı.


30. Gotham Ödülleri’nde En İyi Uluslararası Film dalında Cuties (Minnoşlar) ile birlikte Bacurau, Beanpole, Identifying Features ve Martin Eden yarışıyor.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

--